Halsband, Förgyllt silver, Flora Danica, Danmark. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 1609
CAPODIMONTE PORCELAIN. Flora bordslampa, porslins/glaspärlor/trä/tyg, saluförd, Italien 1900-tal. Belysning & Lampor - Bordslampor - Auctionet
HALSBAND, förgyllt silver, Flora Danica, Eggert, Danmark. Smycken & Ädelstenar - Collier - Auctionet
Zisska & Lacher - Auktion 69, November 2017 - Bücher und Graphik - auction 69 - books and graphic by Friedrich Zisska - Issuu